HISTORIA FIRMY

 

W 1993 rozpoczęło swoją działalność przedsiębiorstwo, które liczyło wtedy zaledwie 12 pracowników i miało do dyspozycji powierzchnię hal liczącą 2 tys. m2, przy całkowitej powierzchni wynoszącej 8.3 tys. m2.

 

 

W 2005 roku powiększono powierzchnię hal produkcyjnych na 5 tys. m2. W miejscowości Pokój powstał oddział firmy, w którym wybudowano budynek administracyjny.

W połowie 2014 roku dwa mniejsze oddziały połączono w jeden większy i przeprowadzono się do nowej siedziby przy ul. Wschodniej w Opolu, wchodzącej w skład Opolskiej Podstrefy Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej.

 

W tym momencie firma Kamex, dzięki dużej liczbie zleceń oraz szybkiemu rozwojowi, posiada łączną powierzchnię użytkową wynoszącą ponad 9 tys. m2, a także ponad 150 zaangażowanych, profesjonalnych pracowników. Nasze produkty znajdują zastosowanie już na całym świecie.

ZASIĘG DZIAŁANIA FIRMY

 

Nasze produkty znajdują zastosowanie na całym świecie, między innymi w Polsce, Chinach, Australii, Rosji, Niemczech, Holandii, Turcji, Ukrainie i Meksyku.

 

Zajmujemy się również naprawą i regeneracją używanych siłowników, które dzięki opatentowanym metodom przywracamy do pierwotnego stanu, znacząco przedłużając czas eksploatacji.

Zorientowanie na klienta, wydajność i jakość są znakami firmowymi naszego przedsiębiorstwa. Począwszy od konstrukcji, aż do nowoczesnego sterowanego CNC parku maszyn, a przede wszystkim dzięki wysoko wykwalifikowanym pracownikom, jesteśmy w stanie realizować zarówno seryjne, jak i indywidualne zamówienia klienta.

kamex, mapa O firmie

Gazela Biznesu

 

dla najbardziej dynamicznie
rozwijających się firm
przyznawanych przez redakcję Pulsu Biznesu

Srebrny Laur Umiejętności i Kompetencji

 

przyznawany przez Regionalną Kapitułę Laurów Umiejętności i Kompetencji w kategorii Polskie Przedsiębiorstwo trzykrotnym laureat konkursu Elita Opolskich Eksporterów

Laureat rankingu Złota Setka

 

w kategorii „Finansowe Tygrysy Opolskiej Gospodarki”

Nowości w parku maszynowym

kamex, NHM-8000-na-stronę-1 O firmie

Doosan NHM 8000

 

Wielkie, wysokowydajne poziome centrum obróbcze

 

– Wydajna, stabilna i dokładna obróbka dzięki odwróconej, w kształcie litery T osi X/Z łoża prowadnicy skrzynkowej

 

– Wrzeciono o wysokim momencie obrotowym

 

– Niezrównane możliwości obróbki ogólnego i trudnego do cięcia metalu w oparciu o strukturę o wysokiej sztywności

 

– Wyższa produktywność i niezawodność dzięki szybkiej zmianie narzędzia / palety poprzez serwo napęd

Doosan PUMA 4100 LM

 

Tokarka umożliwiająca toczenie średnich i dużych detali, do ⌀550mm

 

– Zapewnia ogromne możliwości obróbki dzięki zastosowaniu 2-stopniowej przekładni i silników o wysokim momencie obrotowym

 

– Może obrabiać złożone przedmioty za pomocą napędzanych narzędzi

 

– Głowica o dużej mocy z serwomechanizmem BMT75P oraz programowalnym konikiem

kamex, Puma-4100-LM-na-stronę O firmie